Paweł Brożek to jeden z najbardziej niespełnionych piłkarzy ostatniego dwudziestolecia. Pomimo tego stał się jednym z legendarnych zawodników Białej Gwiazdy. W artykule przybliżamy jego sylwetkę i drogę do sławy.
Historia uzdolnionych bliźniaków Brożek
Bracia Żewłakow to najbardziej utytułowani piłkarscy bliźniacy ostatnich lat. W ich cieniu znaleźli się Paweł i Piotr Brożek, którzy stali się wizytówką wizerunkową Wisły Kraków na początku XXI wieku. Urodzenie w Kielcach chłopcy dość szybko wzbudzili zainteresowanie pracowników Białej Gwiazdy i już w roku 1998 dołączyli do zespołu. Ich duet siał prawdziwy postrach wśród przeciwników z innych zespołów juniorskich. Napastnik Paweł na swój debiut w Ekstraklasie musiał czekać do 2001 roku, kiedy to w wieku 18 lat zagrał przeciwko Górnikowi Zabrze. Kilka tygodni później strzelił swoją pierwszą bramkę w meczy z Odrą Wodzisław. Po niedługim czasie stał się godnym zastępcą Macieja Żurawskiego i Tomasza Frankowskiego.
Paweł Brożek – Wiślak z krwi i kości
Doskonały statystyki Pawła Brożka zaowocowały transferem do ligi tureckiej. W roku 2010 dołączył do mocnego Trabzonsporu. Pomimo wielkiego talentu piłkarza jego dwuletni pobyt w tureckim zespole zakończył się niepowodzeniem. Główna przyczyną takiego stanu rzeczy były trapiące go wówczas kontuzje. Po tym czasie Broże spróbował swoich sił w Celticu Glasgow oraz w hiszpańskim Recreativo Huelva, niestety z podobnym skutkiem. Kiedy wydawało się, że jego kariera chyli się końcowi postanowił powrócić do Krakowa.
Od tego czasu aż do zakończenia kariery w 2020 stanowił o sile zespołu z Reymonta. Jak twierdzi jego skuteczność w barwach tej drużyny wynika nie tylko z umiejętności, ale i z przywiązania do tego legendarnego klubu.